Kosár

Az Ön kosara üres.

A minták beszerzéséről, a választásról

A Hamza leszámolós minták beszerzéséről, tárolásáról, spajzolásáról (tovább nem értékesithetőségéről)

Sziasztok!
Nem most kezdtem, s nem is tudom azt megjósolni, hogy meddig tudom még csinálni a Hamza gobelin webáruházat, szívvel-lélekkel, s fizikálisan. (Szeretném még, de bármi is közbe jöhet...)
A Hamza mintákkal, beszerzésükkel kapcsolatos javaslatom a következő:
 
1./ Leszámolós készleteket nem érdemes 2-3 db-nál többet bespajzolni, mert azért nálatok is bármi közbejöhet. Pl. már másra vágytok, vannak újabb minták, s ha pl. motringos Rosa-s (Rosace-s) a készlet, akkor nem is látjátok át mennyi maradék fonalatok lesz pl. e készletekből a hímzés után, és uj készleteket rendeltek úgy pl, hogy nem veszitek figyelembe a már meglévő maradék fonalakat, mert még a megvásarolt készleteket nem himeztétek ki.
 
2./ Ezért én inkább azt javaslom, Hamza leszámolós mintákat “spajzoljunk”. Olyanokat, amiket az életünk során szeretnénk kihimezni. Nagyon sokszor, nagyon sok szép uj minta kerül fel a Hamza repertoárba, s igen akciós árakon. Ekkor érdemes ám körülnézni és elcsábulni. De egyébként is, még normál áron is megéri megvásárolni a leszámolós mintát, mert ha a szivünkhöz nőttek, tetszik, akkor azokat azért “ne engedjük el”, mert később esetleg megbánnánk.
 
3./ Itt a Hamza gobelin oldalon gyakorta közzé fogok tenni akciós áron leszámolós mintákat, főleg az uj mintáim közül. A leszámolós mintákat minden esetben elektronikusan (e-mailben vagy a facebook-on) küldöm utalás után. Ti pedig mentsétek le onnan, egy biztonságos helyre, a “Hamza leszámolós minták” mappáitokba, vagy saját gépre, vagy külső tárolóra. (A nyomtatásuk megint nem ajánlott, sok-sok költség, elég majd akkor, amikor himzés alá vesszük őket. Én sajnos annak a következményeit nem tudom felvállalni, hogy a ti mulasztásaitok okán (a minták eltüntek, mert nem mentettétek le az email-ekből, messengerekből) ujra küldözgessem őket. Se idő, se energia nincs ezekhez. Természetesen ilyen formán 1-2 db eltünt mintát kérésre ujra elküldök, de az emult időszak tapasztalatai megmutatták, bizony azokat szükséges mihamarabb lementeni az elektronikus küldésből, a saját érdeketekben.
 
4./ Amennyiben a későbbiekben a már megvásárolt leszámolós mintáitokhoz szeretnétek rendelni leszámolós készletet, akkor minden esetben a leszámolós készlet minta-ár részétől el tudunk tekinteni, ha szóltok.
 
5./ A Hamza leszámolós mintákat magatoknak, vagy ajándékba veszitek. Vagy akár a készleteket is. A Hamza minták továbbértékesitése, akár “tömeges” ajándékba adása nem engedélyezett. Minden esetben, minden mintánál ez kikötés. (Aki tovább szeretné értékesiteni a mintákat, vele külön szerződést szükséges kötni.) Természetesen előfordulhat olyan, hogy a már meglévő Hamza leszámolós készlet (bármilyen ok miatt) általatok már nem lesz kihimezve, igy azt el szeretnétek adni. Én ezt megértem, s nem is szoktam érte szólni, de amikor pl. csak leszámolós mintát, anyaggal, fonalrendezőkkel, féláron kináltok (akkor bizony nagyon szomorú leszek.) Mindenkinek saját felelőssége, megfontolása a vásárlás, felnőttek vagyunk, ha már vásároltunk, a minták továbbértékesitése, továbbadása, s a Hamza gobelin üzletének rontása továbbra is tilos.
 
 
6./ Mindenki saját felelősséggel dönt, döntsön arról, hogy milyen bonyolultságú, nagyságú Hamza mintát, készletet vásárol. Ezt megfontoltan tegye, s utána járások közepette. Rengeteg információ áll rendelkezésre a vásárlás előtti felkészüléshez. Senkit nem szoktunk rábeszélni elsőre (pl. leszámolós himzés kezdésekor, előnyomott himzésről átállás leszámolósra kezdésekor) bonyolult dolgokra. Mindig felhivjuk a figyelmet, kezdéshez kevés szinű, kisebb méretű leszámolós himzésbe kezdjünk bele. S ha majd megszerettük, akkor bonyolithatjuk tovább. (Nem semmiért választottuk a szlogent: “Teher alatt nő a pálma” . Mindenhez gyakorlat kell. Mert egyébként jön a csalódás. Nem tudunk esetleg megbirkózni a feladattal, bonyolult, feladjuk, okot keresünk rá, s mi a legkönnyebb....... had ne irjam le ide :( ? Először nézzünk magunk köré, s bizony ismerjük el a döntésünk nem biztos, hogy megalapozott, megfelelő volt. De azért van ám rengeteg ilyen irányú pozitiv visszajelzés is, elsőre a “mélyviz” választása, s a himző bizony nagyon szépen kiúszik a partoldalra, azaz elsőre teljesiti gyönyörűen a bonyolult himzést is.
 
7./ A leszámolós minták szimbólumai nagyon hasonlóak, akár (szelektiv odafigyeléssel) össze is téveszthetők. Elsősorban a fekete-fehér mintalapokon. Legyünk nagyon figyelmesek, himzés előtt többször nézzük át, különböztessük meg őket, jól párositsuk be a szinekkel, s csak utána kezdjünk a himzéshez. Több szerkesztő programban tapasztalható, hogy előfordul két ugyanolyan szimbólum, ha pl. fekete fehér mintáról himzünk, nem tudjuk őket megkülönböztetni, mert nem látjuk, ez a szimbólum bizony két eltérő szint takar. Ez csak a szines mintáról azonositható be. S ha a szinek himzés közben felcserélődnek? Akkor bizony baj van. Ujrakezdés, bontás, stb... Nem semmiért küldöm el a szines mintákat is a vásárlások után. Nem azt irom, hogy arról himezzünk, de nem árt a szines szimbolumokat is összehasonlitani a fekete-fehérrel, hogy aztán biztosak legyünk a megkülönböztethetőségükben. Bizony velem is előfordult már, találtunk két egyforma fekete-fehér szimbólumot, s utólag, himzés közben kellett “beavatkozni” kicserélni az egyiket pl. más szimbólumra. (Bármilyen gondos is volt a leszámolós minták előkészitése.) Ha ilyet érzékeltek, szóljatok azonnal, himzés, a mintalalapok nyomtatás előtt ezt még könnyebb orvosolni, mint himzés közben.
 
8./ Célszerű inkább mindig több tűvel dolgozni (a befüzött szinű tűket váltogatva), kisebb felületen himezve egy-egy adagot, mintsem az egész nagy képet himzés alá venni. Többféle himzési technika létezik, ezeket is csak a gyakorlat során ismerjük meg, s maradhatunk a számunkra “üdvözitő” megoldásnál. De hogy “magunkra találjunk” himzés ügyben, ehhez nagyon- nagyok sok, jó infós anyagokat találtok a Hamza gobelin oldal jegyzetei között, a csoportjainkban, a fájlok között, a Hamza gobelin webáruházának fejrészeiben.
 
9./ A leszámolós technikánál elsősorban, (de az előnyomottnál is) nagyon fontos az, hogy talpas kereten, talpas állványon dolgozzunk, jól kifeszitett anyagon. Ekkor lesz szép egyenletes a himzésünk. A szabadkezes himzéshez nagyon nagy gyakorlat kell, hogy azt szépen, egyenletesen, összehuzás mentesen tudjuk csinálni. (Szinte lehetetlen,). Ne kössük le az egyik kezünket azzal, hogy a keretet tartjuk, ne törjük a már kihimzett részeket, (pl. jól beszoritva a nagyobb himzésünket pici kis kerek keretek közé) hanem igen is adjuk meg a módját, keressük meg a legkényelmesebb megoldást a himzésünk számára. Hisz ez egy szórakozás, terápia, minden himzéssel töltött percét élvezzük ki!!!
 
2020.07.15.